• Polecana książka
  • książka Żyj i bogać się (Wersja audio (MP3))
  • książka Armia cesarza (Wersja audio (Audio CD))
  • książka Finansowa twierdza (Wersja audio (Audio CD))
  • książka CZWARTA DROGA. Ulepszony System Finansów Osobistych (Wersja drukowana)
 • Banki udzielają coraz mniej kredytów

  bank_ 401(K)_2013Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że w pierwszym półroczu br. udzielono ponad 2,7 mln kredytów konsumpcyjnych. Jest to o 7,3 proc. mniej niż przed rokiem. W przypadku kredytów mieszkaniowych było to 96 tys. – spadek o 13 proc. rok do roku.

  Biuro Informacji Kredytowej (BIK) przygotowało raport „Kredyt Trendy”. Wynika z niego, że w drugim kwartale br. udzielono o 62,9 tys. kredytów gotówkowych (tj. 8,6 proc.) mniej niż rok wcześniej. W komunikacie wskazano również, że najszybciej ubywało kredytów drobnych, na kwoty poniżej 4 tys. zł (było ich mniej aż o 15,8 proc.). O 22 proc. wzrosła liczba kredytów gotówkowych na kwoty powyżej 50 tys. zł.

  Spadkom liczby udzielanych przez banki i SKOK-i kredytów konsumpcyjnych towarzyszy wzrost ich wartości. W pierwszym półroczu br. udzielono kredytów i pożyczek na kwotę o 6,6 proc. wyższą niż przed rokiem. Z danych BIK wynika, że spadki w

  kredytach mieszkaniowych

  trwają już szósty kwartał z rzędu, do tyczą zarówno liczby nowych kredytów (spadek o 13 proc. rdr), jak również, w jeszcze większym stopniu ich wartości (wartość niższa o 20 proc., w roku poprzednim o 27 proc.).

  Źródło: PAP / BIK

  Statystyki
  Dzisiejsze odwiedziny: _