• Polecana książka
  • książka Finansowa twierdza (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka Żyj i bogać się - dla niej (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka 3 kroki do wolności finansowej (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka Forex 3. Strategie i systemy transakcyjne (Wersja drukowana)
 • Biuro Rzecznika Ubezpieczonych oblegane

  W ostatnim czasie wpływają masowe pytania i skargi dotyczące ubezpieczycieli oferujących polisy na życie dla seniorów. Reklamy podają wiele informacji mijających się z aktualnym regulaminem danego ubezpieczenia, a w efekcie następuje odmowa wypłaty świadczenia przez ubezpieczyciela, który tłumaczy się historią choroby osoby ubezpieczonej.

  Najczęściej takie informacje nie są podawane w spotach reklamowych, a osoba ubezpieczająca się powinna dokładnie czytać każdą umowę wymagającą jej własnoręcznego podpisu.

  Ubezpieczyciele bardzo często sprawdzają po podpisaniu umowy wcześniejsze wydarzenia a także choroby, przez jakie przeszedł klient. W efekcie takiego dochodzenia najczęściej ubezpieczyciel odmawia wypłacenia świadczenia bądź odszkodowania. Reklamy podają natomiast same zalety nie uwzględniając prawdziwych zamierzeń ubezpieczyciela, jednakże reklama ma zachęcać do produktu i nie musi informować o każdej informacji, jaką klient powinien wiedzieć.

  Osoby składające skargi na ubezpieczycieli najczęściej nie czytały wcale bądź nie doczytały do końca niniejszej umowy ubezpieczenia z daną firmą ubezpieczeniową. W efekcie podpisana umowa nie podlega podważeniu negocjacji oraz w następstwie reklamacjom spowodowanym nie zapoznaniem się z całą – pełną treścią umowy.

  Według Biura Rzecznika Ubezpieczeń wiele skarg jest formułowanych po odmówieniu odszkodowania osobie ubezpieczonej, która przed podpisaniem nie przeczytała umowy do końca.

  Źródło: http://www.finanse.wp.pl/

  Statystyki
  Dzisiejsze odwiedziny: _