• Polecana książka
  • książka Jak o pieniądzach myślą bogaci i dlaczego biedni robią błąd, myśląc inaczej (Wersja audio (MP3))
  • książka Żyj i bogać się (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka [Edycja DVD] Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka Zarządzanie ryzykiem (Wersja elektroniczna (PDF))
 • Niespłacone kredyty hipoteczne – biznes dla windykatorów

  houseBanki wystawiły na sprzedaż długi hipoteczne, które są warte co najmniej 210 mln zł w pierwszej połowie tego roku. Jednocześnie zapowiadają, że to dopiero początek.

  Windykatorzy już zacierają ręce i liczą na większą podaż hipotecznych długów. Z danych NBP wynika, że portfel kredytów zaciąganych na zakup mieszkań szybko się psuje. Dane z końca lipca pokazują, że kredyty hipoteczne gospodarstw domowych z utratą wartości wynosiły 9,8 mld zł. Dla porównania, w zeszłym roku było o ponad 17 proc. mniej.

  Coraz więcej banków zaczyna sygnalizować potrzebę rozwiązania problemu psującego się portfela kredytów zabezpieczonych hipoteką. Eksperci bankowi ostrożnie jednak wypowiadają się o potencjalnej wielkości wtórnego rynku obrotu hipotecznym długiem. Na przeszkodzie stoi kilka barier.

  1. Względy społeczne – egzekucja długu wiąże się z eksmisją właścicieli z długiem kredytu hipotecznego. Psułoby to wizerunek bankom.

  2. Rynek – problem z wyceną takiej wierzytelności.

  Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

  One Response to Niespłacone kredyty hipoteczne – biznes dla windykatorów

  • Hmn, jakoś nie dziwi mnie, że rośnie liczba ludzi, którzy nie są w stanie spłacić kredytów hipotecznych. Dwa =- trzy lata temu udzielano kredytów, komu popadnie, a teraz…

  Statystyki
  Dzisiejsze odwiedziny: _