• Polecana książka
  • książka CZWARTA DROGA. Przełom w budżecie domowym (Wersja audio (Audio CD))
  • książka Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej (Wersja drukowana)
  • książka Armia cesarza (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka Finansowa twierdza (Wersja audio (Audio CD))
 • Odwrócona hipoteka doczeka się regulacji?

  mortgage_Tax CreditsDąży do tego Związek Banków Polskich. Prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz uważa, że procedura oddawania mieszkań w zamian za dożywotnią emeryturę, musi być zabezpieczona odpowiednimi regulacjami.

  Rząd zajmie się założeniami do ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym i zaopiniuje dotyczący tej kwestii projekt poselski. Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich, powiedział w radiowej Jedynce, że tego rodzaju działalność należy objąć regulacjami, które zabezpieczą osobę, decydującą się na oddanie mieszkania w zamian za dożywotnią emeryturę. Zdaniem prezesa ZBP firmy, które świadczą te usługi muszą mieć odpowiednie kwalifikacje i zabezpieczenie finansowe. Miałoby to uchronić klienta w przypadku, gdy firma bankrutuje i kwota przestaje być wypłacana emerytowi lub renciście.

  Pietraszkiewicz dodał także, że osoby, które zgodzą się, żeby po śmierci bank przejął ich mieszkanie, w zamian za wypłatę pieniędzy, powinny to traktować jako dodatek do emerytury lub renty.

  Rozwiązanie odwróconego kredytu hipotecznego obecnie funkcjonuje na rynku na podstawie Kodeksu Cywilnego. Rząd zamierza to uregulować ustawowo. Nadzór nad tego rodzaju operacjami miałaby Komisja Nadzoru Finansowego.

  Źródło: Polskie Radio Jedynka / Forsal.pl

  2 Responses to Odwrócona hipoteka doczeka się regulacji?

  • W końcu, w USA czy w UK odwrócona hipoteka działa już od dawna i nie wzbudza takich emocji bo to działa w ramach prawa. Może przydałaby się dodatkowo jakaś kampania informacyjna w końcu to dotyczy sporej ilości społeczeństwa. Po Amber Gold to już nic mnie nie zdziwi.

  • Zdecydowanie się z tym zgadzam. Osoby starsze powinny być lepiej zabezpieczone w takich sytuacjach.

  Statystyki
  Dzisiejsze odwiedziny: _