• Polecana książka
  • książka Bogaty Ojciec Biedny Ojciec dla młodzieży (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka Inwestuj we własny dług (Wersja drukowana)
  • książka CZWARTA DROGA. Ulepszony System Finansów Osobistych (Wersja drukowana)
  • książka 3 kroki do wolności finansowej (Wersja audio (Audio CD))
 • Prawie połowa młodych Polaków oszczędza i nie zaciąga długów

  savings_ Images_of_Money40 proc. Polaków oszczędza. Najczęściej są to ludzie młodzi, przed 34. rokiem życia, z których blisko połowa ma oszczędności i nie ma długów spowodowanych kredytami. Oszczędności są przez nich trzymane na tzw. „czarną godzinę”.

  Jak donosi Newseria: „Skala oszczędzania rośnie wśród ludzi młodych, przed 34. rokiem życia. W tej grupie aż 47 proc. osób ma oszczędności i nie ma żadnych długów”. Ludzie w tym wieku często jeszcze nie mają dzieci. Oznacza to mniejsze wydatki związane z rodziną.

  Z badania SMG/KRC na zlecenie Banku Millennium wynika, że blisko połowa Polaków czuje się zabezpieczona finansowo. Oszczędzającym nie udało się jednak odłożyć dużych kwot pieniędzy. Mniej niż trzy czwarte badanych czułoby się bezpieczniej, gdyby udało im się zaoszczędzić przynajmniej trzy miesięczne pensje. Kwota jaka dawałaby pełne poczucie bezpieczeństwa finansowego, zależy od takich czynników jak m.in. wiek i poziom zarobków.

  Z badania Banku Millennium wynika, że cele oszczędnościowe Polaków są zróżnicowane. Najwięcej ludzi odkłada na bliżej nieokreślone wydatki, a o emeryturze myśli mniej niż co ósmy badany.

  Źródło: Newseria.pl

  One Response to Prawie połowa młodych Polaków oszczędza i nie zaciąga długów

  Statystyki
  Dzisiejsze odwiedziny: _