• Polecana książka
  • książka Jak pracując mniej, zarabiać więcej (Wersja audio (MP3))
  • książka Czas na giełdę! (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka Daytrading - amerykańskie rynki papierów wartościowych (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka Forex 1. Podstawy Giełdy Walutowej (Wersja elektroniczna (PDF))
 • Protest ubezpieczycieli przeciwko KNF i planowanym zmianom

  Komisja Nadzoru Finansowego przygotowała projekt dotyczący zmian zasad sprzedażowych polis w bankach i właśnie powodu tych zmian trwają protesty. Przewidywane jest w niedługim czasie spotkanie Polskiej Izby Ubezpieczeń z ministrem finansów w celu wyjaśnienia tej sprawy.

  Banki rozpoczęły protest gdyż według ich obliczeń po nowelizacji projektu sprzedaż ubezpieczeń będzie przynosiła zbyt mały dochód, aby było to opłacalnym narzędziem zarobkowym. Ponadto według dyrektora departamentu licencji ubezpieczeniowych i emerytalnych KNF warunki prowadzenia działalności powinny być takie same dla każdej jednostki bez wyjątku.

  Oprócz tego w kwestii ubezpieczeń również powinny nastąpić pewne zmiany mające na celu dostosowanie potrzeb ubezpieczenia do oczekiwań i wymagań osoby wykupującej polisę z tego względu, iż wiele osób jest niezadowolonych z ubezpieczenie przez wzgląd na indywidualne potrzeby bardzo często niedostępne. Według nowego projektu zmniejszą się szanse na ubezpieczenie na wypadek utraty pracy tym bardziej, że zwiększa szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosków kredytobiorcy.

  W niedługim czasie ma odbyć się spotkanie w celu analizy i regulacji projektu dotyczącego ubezpieczeń.

  Statystyki
  Dzisiejsze odwiedziny: _