• Polecana książka
  • książka Inwestuj we własny dług (Wersja drukowana)
  • książka Giełda, pasja, pieniądze! (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka Czas na giełdę! (Wersja drukowana)
  • książka Forex 2. Analiza techniczna (Wersja elektroniczna (PDF))
 • Raty kredytów hipotecznych niższe nawet o 35 procent!

  homeOstatnie miesiące pokazały, że kredytobiorcy zadłużeni w polskiej walucie mogą cieszyć się z obniżki stóp procentowych. Dobra informacja dla nich jest taka, że raty ich kredytów spadły nawet o 35 procent. Najbardziej skorzystają na tym osoby, które spłacają kredyt hipoteczny.

  Decyzją Rady Polityki Pieniężnej w tym roku pięć razy obniżano stopy procentowe. W sumie obniżono stopy procentowe o 225 punktów bazowych, a Wibor 3 miesięczny zanotował rekordowo niskie poziomy poniżej 2,70%. Dla kredytobiorców oznacza to niskie oprocentowanie oraz niższe raty spłaty. Wpływ na oprocentowanie, a w efekcie na wysokość raty, ma właśnie Wibor oraz marża.

  Niższe raty odczują przede wszystkim kredytobiorcy, którzy zaciągnęli swoje kredyty w 2008 roku i wcześniej. Jak informuje Michał Krajkowski, Główny Analityk Dom Kredytowy Notus: – Prawie 5 lat temu Wibor 3 miesięczny notowany był na poziomie ponad 6,85%, co przekładało się na bardzo wysokie raty kredytów złotowych. Przykładowo osoba, która zaciągnęła kredyt w styczniu 2008 roku, jesienią tego samego roku płaciła ratę wyższą od pierwotnej o ponad 10%. W październiku 2008 roku, tuż po wybuchu kryzysu hipotecznego na polskim rynku raty kredytów w złotych były najwyższe w historii. Z kolei obecnie płacimy raty najniższe. Dzięki bardzo niskim stopom procentowym rata kredytu w złotych spadła o najwyższych poziomów o prawie 35 procent. Dla przykładowego zobowiązania w wysokości 200 tysięcy złotych zaciągniętego na 30 lat, oznacza to miesięczne płatności niższe o prawie 500 złotych.

  Źródło: http://prnews.pl

  One Response to Raty kredytów hipotecznych niższe nawet o 35 procent!

  Statystyki
  Dzisiejsze odwiedziny: _