• Polecana książka
  • książka Giełda, pasja, pieniądze! (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka Jak pracując mniej, zarabiać więcej (Wersja audio (Audio CD))
  • książka Dotacje, fundusze i granty (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka Świadome zakupy (Wersja elektroniczna (PDF))
 • Ubezpieczenia szkolne się przydają

  school_ healthy lunch ideas80% uczącej się młodzieży korzysta z ubezpieczeń kupionych w szkole – czytamy w raporcie Biura Rzecznika Ubezpieczonych.

  Ze statystyk wynika, że większość dzieci korzysta z ubezpieczenia grupowego w szkole. Co ciekawe, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie jest obowiązkowe. Jest to jednak tańsza i prostsza metoda niż zawarcie indywidualnej umowy z ubezpieczycielem.

  Grupowe ubezpieczenie NNW jest popularne, ale również często wykorzystywane. Z najświeższych danych Systemu Informacji Oświatowej wynika, że w roku szkolnym 2011/2012 w szkołach naliczono ok. 70 tys. wypadków. Można szacować, że szkodą zagrożony był co 68. uczeń. Te dane dotyczą jednak tylko wypadków, które miały miejsce w szkole, do tego dochodzą wypadki w czasie weekendów, ferii czy wakacji.

  Podstawowy zakres ubezpieczenia obejmuje swym zakresem następstwa takich wypadków jak śmierć ubezpieczonego oraz trwały lub czasowy uszczerbek na jego zdrowiu (np. wstrząśnienie mózgu lub oparzenia). W ramach ochrony pokrywany jest także koszt zakupu środków pomocniczych, protez i innych przedmiotów ortopedycznych oraz leczenia. Niemal w każdej ofercie zakres podstawowy obejmuje również świadczenia z tytułu wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu. Jeśli szkoły chcą dodatkowo rozszerzyć zakres ochrony, to do ubezpieczenia mogą m.in. dołączyć ryzyko pobytu w szpitalu.

  Źródło: Gothaer TU S.A

  Statystyki
  Dzisiejsze odwiedziny: _