• Polecana książka
  • książka Finansowa twierdza (Wersja drukowana)
  • książka Niezależność finansowa (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka Bogać się, kiedy śpisz (Wersja audio (MP3))
  • książka Wydanie II Sztuka zdobywania pieniędzy. (Wersja drukowana)
 • Ubezpiecznie samochodu, czyli OC/AC – krok po kroku przez Internet

  W dzisiejszych czasach przez Internet można kupić już niemalże wszystko. Obecnie nawet dowolne ubezpieczenie możemy wykupić przez Internet, co znacznie ułatwia życie, chociażby pod tym względem, iż nie musimy szukać adresu ubezpieczyciela i odwiedzać wielu placówek by spotkać się z agentem i poznać najkorzystniejsze oferty. Wystarczy nam Internet, który umożliwi wyszukanie, porównanie i podjęcie odpowiedniej decyzji względem wszystkich najkorzystniejszych ofert.

  Najczęściej wybierane są polisy komunikacyjne oferowane w modelu direct. W 2014 roku zostało zawartych blisko 5 mln umów za pomocą łącza internetowego lub komunikacji telefonicznej.

  Jak wykupić ubezpieczenie komunikacyjne przez Internet?

  Oprócz podstawowych elementów, czyli komputera i Internetu niezbędne są jeszcze adresy stron ubezpieczycieli, bądź porównywa, w których po wpisaniu odpowiednich danych i zaznaczeniu dodatkowych opcji, które nas interesują automatycznie zostanie wyliczona składka, jaką będziemy musieli odprowadzić, w przypadku, gdy zaakceptujemy daną ofertę. Pamiętaj, że dopiero po wyliczeniu ty decydujesz, czy godzisz się na takie warunki, bądź szukasz innej dogodniejszej bez akceptacji poprzedniego wyliczenia. Bez względu na to, czy po raz pierwszy ubezpieczasz auto, czy już kolejny raz będziesz wykupywał polisę – z wykupu internetowego ubezpieczeń mogą korzystać wszyscy.

  Elementy związane z wykupem ubezpieczenia komunikacyjnego za pośrednictwem Internetu:

  KROK 1 – wybór ubezpieczenia

  Zanim podejmiesz decyzję o wykupie polisy musisz podjąć decyzję dotyczącą zdarzeń, od których chcesz zabezpieczyć swój pojazd i konsekwencje związane z sytuacjami losowymi. Jeżeli nie masz zamiaru dokupywać specjalnych dodatków zawsze możesz skorzystać z podstawowego OC, jednak zawsze możesz zapewnić sobie większe bezpieczeństwo dokupując bądź przedłużając autocasco.

  Jak wiadomo OC w większości ofert ubezpieczycieli zbytnio się nie różni, aczkolwiek w przypadku AC istnieje więcej wariantów, a mianowicie decydujemy czy chcemy wykupić pełne ubezpieczenie czy może jedynie od kradzieży? Niekiedy osoby ubezpieczające mają świadomość, że za granicę na pewno nie wyjadą i w tym przypadku mogą bez problemu zrezygnować z opcji assistance pozostawiając jedynie ubezpieczenie szyb. W takim przypadku bez najmniejszego wahania możesz wykupić polisę AC tym bardziej, że znaczna większość serwisów internetowego ubezpieczenia direct ma bogaty zakres ubezpieczeń, z których możemy zaznaczyć jedynie te, które nas interesują.

  KROK 2 – wybór serwisu www

  Ubezpieczenie internetowe możliwe jest po przez stronę dowolnego ubezpieczyciela lub skorzystanie za pomocą stron z porównywarkami, które nasz przekierowują już po wybraniu dogodnych dla nas opcji i cen. Jednakże musimy pamiętać, że aby poznać wyliczoną składkę ubezpieczenia musimy wypełnić wszystkie pola znajdujące się w formularzu kalkulatora by mógł nam realnie zobrazować sytuację. Wpisywane dane do kalkulatora niczym się nie różnią od danych, których udzielamy agentowi w placówce ubezpieczeniowej przed wyliczeniem składki.

  Należy pamiętać, że korzystając z serwisy direct możemy zobaczyć ofertę tylko jednego ubezpieczyciela natomiast przy korzystaniu z porównywarki zobaczymy ofertę wielu firm spełniających kryteria przez nas poszukiwane i cenę, jaką za te same usługi możemy zapłacić w innych towarzystwach ubezpieczeniowych.

  Porownywarka umożliwia przede wszystkim zobrazowanie ofert rożnych firm wraz z cenami, a niekiedy z wyszczególnieniem pełnej możliwej oferty z propozycjami korzystnych rozwiązań. W ten sposób oprócz samego OC możemy porównać również usługi AC (np. koszt ubezpieczenia NNW, limity dostępnego holowania w opcji assistance). Oprócz cen i dostępnych ofert zazwyczaj znajduje się jeszcze kilkustopniowa skala oznaczająca często polecenia osób, które już skorzystały z tego typu usług.

  Nie zapominajmy jednak o obowiązkowym ubezpieczeniu OC gdyż jego zakres uregulowany jest ustawą, więc bez najmniejszych oporów można kierować się wyłącznie ceną oferowaną przez ubezpieczyciela, bo każda oferta nie będzie się różniła od pozostałych. Ponadto niektóre firmy w celu przyciągnięcia klientów do oferty do ceny ubezpieczenia wliczają dodatkowo opcję assistance, Zieloną Kartę, a nawet oferują bezpośrednią likwidację szkód. Odpowiednio dobrana porównywarka powinna mieć zaznaczone opcje dodatkowe takich polis, bądź wyliczone oferty dodatkowe, które są wliczone w koszt takiego ubezpieczenia.

  Przed wypełnieniem formularza wykupu polisy serwis direct bądź porównywarka musi umożliwić zapoznanie się z pełną, aktualną ofertą wszystkich dostępnych ubezpieczeń i jest zobowiązania udostępnić link pełnej oferty, który najczęściej zapisano w formacie pdf.

  KROK 3 – wypełnij formularz

  Wypełniając kalkulator musisz być przygotowany na liczne szczegółowe pytania przygotowane w tym celu by wykryć każde ryzyko ubezpieczeniowe. Ponadto musisz mieć przygotowany wcześniej dowód rejestracyjny, o którego dane zostaniesz zapytany, a ponadto udzielić informacji dotyczącej planowanego zużycia auta w formie przebiegu samochodu jak również uwzględnieniu wszelki zniżek, z których aktualnie korzystaliśmy oraz jeżeli istnieje historię szkodową.

  Wypełniając pierwszy raz taki formularz możesz natrafić na problemy, z którymi nie będziesz potrafił sobie poradzić, należy pamiętać o telefonie na infolinię firmy ubezpieczeniowej bądź porównywarki, z której strony aktualnie korzystamy w celu uzyskania pomocy.

  Pamiętaj dokładnie wypełniać wszystkie dane podając tylko i wyłącznie prawdziwe, rzetelne odpowiedzi by otrzymać rzeczywistą kalkulację, polisa zapewni Ci ochronę przed wszelkimi niedogodnościami.

  W przypadku, gdy mamy trudności z wypełnienie formularzy internetowych, a jednocześnie nie chcemy spotykać się z agentem osobiście zostaje nam ostatnia możliwość poznania wszelkich informacji za pomocą infolinii. W ten sposób agent wytłumaczy nam, co, gdzie i jak powinniśmy wypełnić, aby było w pełni poprawnie. Ewentualnie można wykupić polisę telefonicznie jednakże w tym przypadku trzeba poświęcić, co najmniej kilkanaście minut gdyż przypomina w zupełności rozmowę w placówce ubezpieczeniowej.

  KROK 4 – bezpieczeństwo transakcji

  Wybierając internetową firmę ubezpieczeniową lub porównywarkę najlepiej korzystać ze stron polecanych przez innych użytkowników korzystających z tego typu rozwiązań. W ten sposób unikniemy oszustwa gdyż powstaje wiele stron bliźniaczo podobnych a w adresie strony może być różnica tylko jednego znaku. Należy, więc szczególnie zwracać uwagę na strony, na których się znajdujemy przed dokonaniem, jakich kolwiek transakcji.

  • Jak więc sprawdzić, czy na pewno jesteśmy na odpowiedniej stronie:
  • Adres strony powinien rozpoczynać się od „https”. Protokół „http” jest w tym przypadku niebezpieczny.
  • Połącznie internetowe powinno być szyfrowane, czyli na ekranie powinna widnieć kłódka.
  • By sprawdzić, czy został wydany odpowiedni certyfikat dla firmy, w której chcemy wykupić ubezpieczenie należy kliknąć dwukrotnie na kłódkę, po czym wyświetli się okienko z ważnością lub nieważnością certyfikatu. W przypadku nieważności korzystanie ze strony jest niewskazane.

  KROK 5 – kontakt z ubezpieczycielem po wykupie polisy

  Kupując ubezpieczenie musisz mieć świadomość jak będzie wyglądał kontakt z ubezpieczycielem po zawarciu umowy. W niektórych przypadkach bywa tak, że po wykupie OC i AC wykluczona jest nowoczesna komunikacja z towarzystwem i niestety możemy liczyć jedynie na kontakt tradycyjny przez telefon lub osobisty. Najczęściej zgłoszenia w przypadku zaistniałego zdarzenia komunikacyjnego na skutek, którego wynikła szkoda zgłoszenia przyjmowane są przez telefon bądź email. Aczkolwiek należy pamiętać, że w większości towarzystw zgłoszenia email-owe nie są wcale traktowane, jako zgłoszenia a jedynie poinformowanie o koniecznym kontakcie z doradcą, agentem ubezpieczeniowym. W przypadku kolizji najlepiej kontaktować się bezpośrednio przez telefon z towarzystwem w celu znalezienia rozwiązania. Niestety jednak po dokonaniu zgłoszenia informują o możliwości śledzenia procesu wiążącego się z likwidacją danej szkody w systemie online, tuż po zalogowaniu do serwisu ubezpieczeniowego. Należy, więc przed dokonaniem płatności i zaakceptowaniu oferty zapoznać się ze wszystkimi szczegółami danej oferty by mieć możliwość bezpośredniego kontaktu w dowolnym momencie w przypadku szkody.

  One Response to Ubezpiecznie samochodu, czyli OC/AC – krok po kroku przez Internet

  • Fajny artykuł, dokładnie opisuje krok po kroku co należy zrobić, co prawda dla większości osób zakup ubezpieczenia przez internet jest prosty ale na pewno jest masa ludzi którym się przyda. Tez pracuje nad artykułem o ubezpieczeniach samochodowych ale trochę w innej formie, powinien ukazać się nie długo. Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga na. Autopoludzku.Blogspot.com

  Statystyki
  Dzisiejsze odwiedziny: _