• Polecana książka
  • książka Sztuka wzbogacania się (Wersja audio (Audio CD))
  • książka Żyj i bogać się - dla niej (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka 3 kroki do wolności finansowej (Wersja audio (MP3))
  • książka Jak być kobietą zadbaną finansowo (Wersja elektroniczna (PDF))
 • UniCredit chce kupić BGŻ

  unicreditJak podaje Reuters, grupa UniCredit (główny inspektor Banku Pekao SA) złożyła wstępną ofertę kupna banku BGŻ. Informacje o możliwym zakupie BGŻ przez Pekao krążyły od wielu tygodni.

  BZWBK zamierza zostać drugim największym bankiem udzielającym kredytów w Polsce. Prezes BZWBK kilka miesięcy temu zapowiedział, że na razie bank skupi się na dokończeniu fuzji z Kredyt Bankiem, a później włączy się do wyścigu o pozycję numer dwa w Polsce. Zaznaczył też, że bank będzie chciał doprowadzić do kolejnych przejęć. Czy na drodze stoi mi włoska grupa UniCredit? Wkrótce przekonamy się, który bank będzie udzielał najwięcej pożyczekkredytów gotówkowych i kredytów hipotecznych.

  Federico Ghizzoni, dyrektor generalny UniCredit, poinformował, że bank złożył już propozycję kupna od Rabobanku (holenderski inwestor, który ma 98% akcji) banku BGŻ. – Chcemy rozwijać się w Polsce, która jest dla nas kluczowym rynkiem – powiedział Ghizzoni w Mediolanie. UniCredit właśnie reorganizuje działalność w Europie Środkowej i Wschodniej. Koncentruje się na obiecujących rynkach w Rosji, Turcji, Polsce i Czechach. Myśli jednocześnie o wycofaniu z Ukrainy.

  Źródło: Bankier.pl / PAP

  Statystyki
  Dzisiejsze odwiedziny: _