• Polecana książka
  • książka Armia cesarza II (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka Kobieta i pieniądze (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka 3 kroki do wolności finansowej (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka Jak kupować nieruchomości poniżej ich wartości rynkowej (Wersja elektroniczna (PDF))
 • Zmiana przepisów dotyczących egzekucji finansowych

  Nastąpią zmiany w przepisach bankowych o przydzielaniu komornika. Aczkolwiek zanim to się stanie dłużnik zostanie o tym poinformowany odpowiednio wcześniej. Taka informacja umożliwi wielu dłużnikom uniknięcie egzekucji komorniczym.

  Trybunał konstytucyjny analizuje przepisy dotyczące przepisów o bankowych tytułach egzekucyjnych. W wielu bankach zdarzają się sytuację, gdy dłużnikom pracodawcy obniżają pensję, bo tracą pracę, w takich przypadkach zgłaszają się oni do banku w celu obniżenia rat i rozłożenia ponownego jednakże wiele takich przypadków kończy się przydzieleniem komornika a w następstwie licytacją.

  Ministerstwo finansów wnioskuje o informowanie dłużników zanim bankowy tytuł egzekucyjny zostanie wystawiony. W ten sposób dłużnicy będą mieli szansę na podjęcie jakichś czynności, aby zapobiec wydaniem BTE. System ten chroni banki i w bardzo szybkim tępię zajmuje konto bankowe osoby zadłużonej zajmując środki finansowe wpływające na konto. W następstwie zostaje przyznawany komornik, który pomaga bankom do zlicytowania. Klient banku nie ma szans na odwołanie gdyż nie ma w tym celu żadnych praw, a ponadto nie jest informowany o wszczętym postępowaniu dotyczącym jego zobowiązań finansowych.

  Niektóre banki z własnej inicjatywy informują dłużników o ich sytuacjach finansowych oraz następstwach jakie zagrażają gdy sytuacja się nie zmieni. Taka informacja pomaga klientom uporać się z ciężką sytuacją i unikają tych następstw. Jednakże wiele dłużników niekorzystna z możliwości jakie daje bank i ignorują ostrzeżenia przez co zostaje wszczęte postępowanie o egzekucjach komorniczych.

  Wiele osób gdyby było informowanych o wszczętych czynnościach przed rozpoczęciem egzekucji uniknęłaby licytacji zachowując swój majątek chociażby z tego powodu, iż jednocześnie osoby prywatne jak i firmy mogą mieć jedynie przejściowe problemy finansowe.

  One Response to Zmiana przepisów dotyczących egzekucji finansowych

  • Każdemu mogą się zdarzyć problemy z płynnością finansową, jeśli prawo i państwo działa w ten sposób, że przy małym potknięciu od razu niszczy człowieka (znam kilka takich sytuacji) to znaczy, że działa źle.

  Statystyki
  Dzisiejsze odwiedziny: _