• Polecana książka
  • książka Jak o pieniądzach myślą bogaci i dlaczego biedni robią błąd, myśląc inaczej (Wersja elektroniczna (PDF))
  • książka Żyj i bogać się (Wersja audio (MP3))
  • książka Armia cesarza (Wersja audio (MP3))
  • książka Forex 3. Strategie i systemy transakcyjne (Wersja elektroniczna (PDF))
 • Zostanie sporządzona baza danych osób wyłudzających odszkodowania

  Według przeprowadzonych badań przez Insurance Europe wynika iż blisko 3% zabranych składek ubezpieczeniowych to wyłudzenia. Ze względu na ochronę konsumentów ma być stworzona baza danych, w której znajdą się wszystkie firmy wyłudzające, a dodatkowo koszty (ok. 7 mln) stworzenia tego projektu poniosą ubezpieczyciele.

  Projekt powstał aby walczyć z przestępczością jaka się szerzy w kategoriach dotyczących ubezpieczeń. W bazie danych mają się znaleźć dane dotyczące nie tylko polis, wypadków komunikacyjnych, ale również ubezpieczenia na życie, chorobowe, mienia, majątkowe oraz chorobowe.
  Ten system ma ograniczyć zawieranie dodatkowych ubezpieczenie w kilku instytucjach, a przez to zgłoszenie wypadku, pożaru czy też kradzież będzie możliwe tylko w jednym punkcie ubezpieczeniowym uzyskując jedno odszkodowanie.

  Baza danych zapewni wykrywalność wyłudzeń pieniężnych z ubezpieczeń, a dodatkowo w ciągu trzech lat fundusz ubezpieczeniowy zyska z ubezpieczeń na życie ok. 5,7 mln zł, z ubezpieczeń majątkowych ponad 11 mln zł. Jednakże uruchomienie takiego systemu wiąże się z wysokimi kosztami, które pochłoną blisko 7 mln zł.

  Całym cyklem tworzenia punktu systemu informacyjnego dla ubezpieczycieli ma się zająć PIU wraz z UFG przeprowadzając nowelizację istniejącego systemu ograniczając koszty do 7 mln. Tworząc nowy system koszty mogłyby podnieść się kilkakrotnie.

  Źródło: http://www.wyborcza.biz/finanse/

  Statystyki
  Dzisiejsze odwiedziny: _